AKGÜNLER OTOMOTİV PETROL TAŞIMACILIK İNŞAAT SANAYİİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

 Şirketin Tarihi Gelişimi : 

 1938 yılında Hacı Gazi AKGÜN ile AKGÜN TİCARET adı altında ticaret hayatına atılan AKGÜNLER , 1960’lı yıllarda Nejat AKGÜN’ün bayrağı devralmasıyla zamanla büyüyerek 1990’lı yıllara gelindiğinde Otomotiv , Akaryakıt , İnşaat Malzemeleri , Nakliyat işleri Tarım Aletleri , Kimyevi Gübre , Un ve Yem fabrikaları gibi bir çok iş alanında faaliyet göstermeye başladı.1999 yılına gelindiğinde Ali AKGÜN , Hasan AKGÜN ve Adem AKGÜN kardeşler AKGÜNLER OTOMOTİV LİMİTED ŞİRKETİ’ni kurarak  faaliyetlerini bu şirket adı altında topladılar. Ayrıca 2006 yılında Petrol , Nakliye ve İş makineları faaliyetleri için AKGÜNLER PETROL LTD.ŞTİ.’ni kurmuş olup yine aynı yıl içerisinde merkezi Çankırı ili Çerkeş ilçesi olan Öz Beton Ltd. Şti’ni kurarak bölgede Hazır Beton faaliyetine başlamıştır.2012 yılı başlarında ise faaliyet alanını daha da genişletmiş olup bugün Bartın , Zonguldak illeri ile Karabük ili , Çankırı ilinin bir kısmı ile Ankara ili ve ilçelerini kapsayan geniş bir alanda faaliyet göstermektedir.

 Şirket Bilgileri :

 Şirketin Vergi Dairesi                                   : Karabük       

            Şirketin Vergi Numarası                 : 025 010 1252          

            Ticaret Sicil Numarası                     : 005633 – Karabük/5118

            Ticaret Sicil Gazetesi Tarih-No    : 15.01.1999 – 4713

 Şirket Ortakları :

 Hasan AKGÜN        : 1967 Doğumlu olup Lise mezunudur. Şirketin Otomotiv , Pazarlama , Lojistik ve Finansman faaliyetinden sorumlu olup aynı zamanda Şirket müdürüdür. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 Adem AKGÜN         : 1972 Doğumlu olup Lise mezunudur. Şirketin İnşaat Malzemeleri , Nakliyat , Tarım Aletleri , Otomotivde  Traktör grubu sorumlusudur. Evli ve dört çocuk babasıdır.

 Gazi AKGÜN         : 1986 Doğumlu olup Lisans mezunudur. Şirketin İnşaat Malzemeleri , Nakliyat , Tarım Aletleri , Otomotivde  Traktör grubu sorumlusudur. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 Ahmet AKGÜN         : 1982 Doğumlu olup Lise mezunudur. Şirketin İnşaat Malzemeleri , Nakliyat , Tarım Aletleri , Otomotivde  Traktör grubu sorumlusudur. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Şirketin Faaliyetleri :

Otomotiv :

  • AGCO Massey Ferguson Bayiliği,
  • Otokar Treyler Bayiliği,
  • 2.El Çekici-Kamyon-Kamyonet Alım-satımı ,
  • 2.El Traktör Alım-satımı.

Otomotiv Yan Ürünleri:

Özka  Lastik Satışı,

AGCO Massey Ferguson Yedek Parça Satış-Servis.

Çelik Akü Bayiliği.

Akaryakıt-Petrol :

Petrol Ofisi AŞ. Bayiliği ,

Petline Petrol Ürünleri AŞ. Bayiliği

Toptan ve Parakende Madeni Yağ Satışı

Toptan ve Parakende Akaryakıt Satışı

Toptan ve Parekende Fuel-oil Satışı

Lojistik :

Yurt içi Kuru Yük Taşımacılığı Filosu

Kimyevi Gübre :

Toros Gübre San. ve Tic. AŞ. Bayiliği

İnşaat Malzemeleri :

Karçimsa Çimento AŞ Bayiliği ,

ABS Alçı,

Kardemir Demir –Çelik Ürünleri

Barkisan Kireç,

Üçpınar Tuğla,

Çorum Bıyıkoğlu Kiremitleri,

Eskişehir Kılıçoğlu Kiremitleri,

Eskişehir Akgün Kiremitleri

Tarım Aletleri :

Ertuğrullar AŞ.,

Aydın Pulluk San. AŞ,

Karataş (paksan) Balya makineleri,

Her türlü 2.El tarım aletleri

Verin Kabin AŞ. Traktör Kabini,

Metkarsan Tarım Aleteri,

Artur Tarım Aletleri,

Her Türlü Zırai Aletler

Kömür Satışı :

İthal DETAY Kömürleri,

İthal ALYAK Kömürleri,

İthal PAK Kömürleri,

İthal BARYAK Kömürleri,

İthal FULYAK Kömürleri,

Ithal MAT Kömürleri

Şirketin İştirakleri : ON-EL İNŞAAT TAAHHÜT SAN. VE TİC. AŞ. : Akgünler Ltd. Şti. ortakları ONEL AVM’ye % 10 oranında ortaktır.Bu firma 15 Milyon TL’lik bir yatırım olup bölgenin en büyük alışveriş merkezi konumundadır Onel Avm, Karabük ili merkezinde, 52 mağaza potansiyeliyle sinema ve toplantı salonunun bulunduğu 5948 m² toplam kiralanabilir alanda 19500 m² kapalı alanda, 5 katlı, güvenlik kameralı, 205 araç kapasiteli otoparkıyla hizmet vermektedir.

  • ESKİPAZAR ORMAN , İNŞ. , GIDA , TARIM , HAYVANCILIK SAN. VE TİC. AŞ. : Şirket Eskipazar AŞ’ye 7/60 oranında ortaktır. Eskipazar ORÜS özelleştikten sonra kurulan Cesurlar Ltd.Şti. ve daha sonra Sayha Holding bünyesine geçen fabrika 2003 yılı içinde Eskipazar’lı müteşebbislerin kurduğu Eskipazar AŞ. tarafından satın alınmıştır. 000 m² üstü kapalı sundurmaları, 2 adet profil makinası(Dura ve Waining), 240m3 net kurutma fırını(2 gözlü mühblöck), buharlama fırını ile hem kendi hammaddesini işlemekte hem de fason hizmet vermektedir.
  • AKDAN UN FABRİKASI : Şirket Karabük ili Eskipazar ilçesinde kurulu olan Akdan Un ve yem fabrikasına % 50 oranında ortaktır.Günlük üretimi 75,000 kg. olan fabrika Mermer Sanayi bölgesinde olup Karabük, Çankırı, Zonguldak, Bartın illeri ve ilçelerine dağıtım yapmaktadır.

Şirketin Faaliyet  Sahası :

Şirketin merkezi Karabük ili olmasına rağmen şirket hemen hemen tüm Batı Karadeniz Bölgesinde faaliyet göstermekte olup Bartın ili ve ilçelerine , Zonguldak ili ve ilçelerine , Çankırı ili ve ilçelerine , Bolu ili ve ilçelerine , Kastamonu ili ve ilçelerine ve Ankara ili ve ilçelerine kadar uzanan geniş bir faaliyet sahası vardır.

Şirketin Yazışma Adresleri :

ESKİPAZAR ORMAN , İNŞ. , GIDA , TARIM , HAYVANCILIK SAN. VE TİC. AŞ. : Şirket Eskipazar AŞ’ye 7/60 oranında ortaktır. Eskipazar ORÜS özelleştikten sonra kurulan Cesurlar Ltd.Şti. ve daha sonra Sayha Holding bünyesine geçen fabrika 2003 yılı içinde Eskipazar’lı müteşebbislerin kurduğu Eskipazar AŞ. tarafından satın alınmıştır. 000 m² üstü kapalı sundurmaları, 2 adet profil makinası(Dura ve Waining), 240m3 net kurutma fırını(2 gözlü mühblöck), buharlama fırını ile hem kendi hammaddesini işlemekte hem de fason hizmet vermektedir.